image004Jak co roku, we wrześniu, rozpoczyna się wielkie sprzątanie świata. 20 września b.r. uczniowie Szkoły Podstawowej przy silnym wsparciu klas II i III gimnazjum,  zaopatrzeni w rękawice i worki ruszyli sprzątać okolice Chwaliszewa.

Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. To także szansa dla nas na jesienny spacer po czystym np. lesie. Wspólne działania  sprzyjają również integracji uczniów wszystkich klas.

Wierzymy, że takie akcje zachęcą młodzież do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.