image017Zgodnie z tradycją w Szkole Podstawowej w Chwaliszewie 25 października 2017 roku odbyła się jedna z najważniejszych w roku szkolnym uroczystości – ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Świadkami tego ważnego wydarzenia byli znakomici goście: Dyrektor szkoły pani Beata Parzonka, Grono Pedagogiczne, przedstawiciel Rady Rodziców, licznie zgromadzeni rodzice i krewni pierwszoklasistów oraz cała społeczność uczniowska.      

 

 Po krótkim wstępie w odświętnych strojach, z piosenką na ustach, odważnie wkroczyli na scenę pierwszoklasiści. Zaprezentowali specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny, w którym pragnęli pochwalić się zdobytymi dotąd umiejętnościami. Okazało się, że znakomicie śpiewają i recytują. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny, znajomością zasad funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz przepisów ruchu drogowego. Za swój występ dzieci otrzymały gromkie brawa i już nikt nie miał wątpliwości, że wszystkie zasłużyły na miano Ucznia Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie.

Kulminacyjnym i najbardziej oczekiwanym punktem programu było złożone przez pierwszoklasistów uroczyste ślubowanie oraz akt symbolicznego pasowania dokonany przez Panią Dyrektor przy pomocy ogromnego ołówka przepasanego kolorową wstążką,. 

Na pamiątkę tych ważnych chwil świeżo upieczeni uczniowie otrzymali dyplomy i maskotki na szczęście.

Życzymy naszym najmłodszym uczniom, aby cały okres pobytu w naszej szkole był tak radosny jak Dzień Ślubowania.