image05224 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy III SP  przygotowali piosenkę ekologiczną, a młodsi koledzy  przebrali się za „drzewa” propagując ekologiczne zachowania i dbanie o przyrodę.

 

Młodzież ze starszych klas przygotowała hasła i strój przypominający  że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać. Klasa VI i VII zaprezentowała happening, w którym pokazali jak segregować śmieci do przygotowanych kolorowych pojemników ilustrujących szkło, papier i plastik. Piosenka, prace plastyczne, spacer ekologiczny, doświadczenie chemiczne „wybuchający wulkan” oraz przebrania i hasła miały na celu propagowanie postaw i zachowań ekologicznych. Również w tych dniach został przygotowany dla całej społeczności szkolnej konkurs plastyczny pt. „Ekologiczne zwierzę” wykonane z surowców wtórnych. Finał konkursowych zmagań miał miejsce 27 kwietnia 2018 roku. W tym dniu podsumowano i ogłoszono wyniki konkursu który realizowany był we współpracy z RCEE w Krotoszynie. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów, wyobraźni i kreatywności oraz popularyzacja wiedzy o recyklingu i zainteresowanie ekologią. Na zakończenie zostały rozdane nagrody dla zwycięzców konkursu.