image003Od początku roku szkolnego wolontariat zbierał karmę, koce, ryże, zabawki itp. Większość uczniów z chęcią przynosiła datki na rzecz schroniska.

Uczennica gimnazjum wykonała plakat zachęcający pomoc psiakom. 21.05 razem z opiekunką pojechałyśmy do schroniska znajdującego się w Krotoszynie. Dla przedstawicielek wolontariatu to nie była tylko pomoc zwierzakom lecz prawdziwa lekcja biologii. Mamy tą przyjemność iż naszą opiekunką na wycieczce była pani Monika Frukowska, która z przyjemnością opowiedziała nam o ciekawostkach związanych z opieką nad pieskami w schronisku oraz o ich przyzwyczajeniach, budowie, pochodzenia psów. To tylko czysta przyjemność je uszczęśliwiać . Dla tego bardzo zachęcamy do zaadoptowania zwierząt ze schroniska .To może jeden z tych piesków czeka na ciebie i próbuje powiedzieć: Weź mnie ze sobą. Pozwól się pokochać !!!