image001Dzieci z ze Szkoły Podstawowej oraz przedszkola w Chwaliszewie spotkały się z leśniczym - panem Krystianem Chmielarzem z Nadleśnictwa Krotoszyn.

Dla większości z nich było to pierwsze i bardzo wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie. Nie zabrakło też mini zagadek np. jakie to drzewo czy jakie to zwierzę. Oglądali także przywiezione przez leśniczego eksponaty leśne – m.in. borsuka (który cieszył się największym zainteresowaniem),  kunę leśną, wiewiórkę, puszczyka czy małego dzika tzw. pasiaka. Niesamowitą niespodzianką okazał się róg myśliwski, którego brzmienia dzieci miały okazję posłuchać. Pożegnano się tradycyjnym Darz bór, którym to żegnają się, witają lub życzą sobie powodzenia leśnicy i myśliwi. Darz bór..