image002Przedszkolaki zgodnie z tradycją zrobiły Marzannę i spacerkiem poszły  nad rzekę, żeby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. 

 

image001Czasy współczesne dostarczają dzieciom wielu bodźców i informacji

o otaczającym je świecie. Ważne jest jednak  poznanie swojej przeszłości, tradycji i historii miejsca, z którego dzieci się wywodzą.

W ramach realizacji tematyki  „Jak to dawniej było”, dzieci poznały między innymi, różne urządzenia i przyrządy będące odpowiednikami współczesnych. Największym powodzeniem cieszyła się „tara”. Wszystkie dzieci chętnie spróbowały „prać” na tarze w metalowej miednicy. Okazało się, że nie jest to łatwe.

 

 image0268 marca – Dzień Dziewczynek

W  Dzień Kobiet chłopcy okazali się małymi dżentelmenami i wręczyli dziewczynkom tulipany i upominki.

 

image013Walentynki to okazja do złożenia sobie zabawnych i słodkich dowodów sympatii.

Przedszkolaki nazbierały duży kosz „walentynek”, które sprawiły im ogromną radość.

image024

Zimą przedszkolaki cieszyły się zimowymi zabawami na śniegu i sankach.

I chociaż buzie rumieniły się od mrozu to wszyscy radośnie bawili się

i korzystali ze śniegu.

image020Uroczystość z okazji święta babci i dziadka to duże przeżycie dla przedszkolaków.  Najpierw dzieci zaprezentowały „Jasełka”, które u niejednego zaproszonego gościa wycisnęły łezkę w oku. Potem wręczyły swoim babciom

i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej wszyscy zajadali się pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców, a następnie odbyła się sesja fotograficzna, czego dowodem są zamieszczone poniżej zdjęcia.